Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
KITCAT.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
annex
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
iss <3.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
LyssBlondish.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
wild.butterfly
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
Dolly
Cum sa`ti alegi fondul de ten Vote_lcapCum sa`ti alegi fondul de ten Voting_barCum sa`ti alegi fondul de ten Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Cum sa`ti alegi fondul de ten 2pplno0Twilight RPG FansCum sa`ti alegi fondul de ten ZsqoevRubber DuckCum sa`ti alegi fondul de ten 163rkpCum sa`ti alegi fondul de ten VyldleEveryThing4UCum sa`ti alegi fondul de ten 30w1bh1

 

 Cum sa`ti alegi fondul de ten

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
DjBelutzza
Moderator
Moderator
DjBelutzza


feminin Birthday : 28/12/1996
Age : 27
Join date : 20/06/2009
Posts : 73
Location : Pe unde vreau..:))
Hobbies : Shopping, Computer, Music, Movie..:x

Cum sa`ti alegi fondul de ten Empty
MesajSubiect: Cum sa`ti alegi fondul de ten   Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Iun 21, 2009 4:33 pm

Alegerea fondului de ten potrivit poate fi o experienta destul de dificila. Pentru a evita sa dai banii pe un produs gresit, iata cateva sfaturi care te vor ajuta sa achizitionezi un fond de ten care sa se “muleze” perfect tenului tau.

Ai in vedere tipul tau de ten

Inainte de a alege nuanta fondului de ten, trebuie sa stii ce tip de ten ai. Abia apoi poti alege formula potrivita tie. Asadar, daca ai tenul gras alege un fond de ten pe care scrie “oil-free” sau “oil control”. Daca ai tenul uscat opteaza pentru un produs hidratant (“hydrating” sau “moisture-rich”).

Testarea propriu-zisa

In momentul in care mergi sa testezi fondul de ten, lasa-ti tenul curat, fara fond de ten (te poti da cu ruj, rimel sau fard de pleoape).

Alege apoi culorile cele mai apropiate de nuanta tenului tau si testeaza-le pe diferite portiuni ale gatului (pastreaza in geanta cateva servetele demachiante pentru la sfarsit). Aplica cate un punct de fond de gat si intinde-l bine. Ia apoi oglinda si du-te in dreptul unei ferestre (este recomandat sa vezi cum arata tenul la lumina naturala).

L-ai cumparat si nu iti place?

Pastreaza bonul! Daca ajungi acasa si iti dai seama ca totusi nu ai facut o alegere buna, intoarce-te la magazin si roaga-le pe vanzatoare sa iti schimbe produsul cu un altul.

Tips:

1. Testaza fondul de ten pe gat si nu pe incheietura sau mana.

2. Fa tot posibilul sa vezi cum arata la lumina naturala.

3. Este indicat sa optezi pentru un fond de ten cu protectie UVA sau UVB (chiar daca este iarna, razele ultraviolete iti pot afecta pielea).

4. Daca ziua poti folosi un fond de ten mat, seara incearca un fond de ten usor sidefat.

5. Este mai sanatos pentru tenul tau sa nu te dai cu fond de ten zilnic. Lasa-ti pielea sa respire si nu incerca sa acoperi imperfectiunile cu fond de ten. Este mai indicat sa apelezi la ajutorul unui dermatolog.

Sursa : www.cosmocity.ro
Sus In jos
http://djbelutzza.blogz.ro
Diana
Look at me now. I'm broken.
Inherit my life.

Diana


feminin Birthday : 09/03/1995
Age : 29
Join date : 20/06/2009
Posts : 748

Cum sa`ti alegi fondul de ten Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa`ti alegi fondul de ten   Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Iun 21, 2009 5:58 pm

interesant.
desi nu folosesc fond de ten
prefer pudra sau corectorul Very Happy
Sus In jos
iss <3.
Admin
Admin
iss <3.


feminin Birthday : 06/03/1996
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 1603
Location : tot acolo
Hobbies : tot alea

Cum sa`ti alegi fondul de ten Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa`ti alegi fondul de ten   Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:45 pm

nu folosesc fond de ten :-? daca imi apare vreun cos sau altceva dau cu crema sau altceva si trece imediat Smile
Sus In jos
http://tik-tak-yee.hi5.com
Fraise



feminin Birthday : 06/03/1995
Age : 29
Join date : 21/06/2009
Posts : 115
Location : Constanta
Hobbies : fotografie, confectionare bijuterii, gravura, calatoriile in tara si in strainatate, muzica

Cum sa`ti alegi fondul de ten Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa`ti alegi fondul de ten   Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitimeDum Mar 28, 2010 2:56 am

Pudra o simt ca o masca pe ten, asa ca prefer de 10 ori mai mult fondul de ten. La inceput imi dadea cadou matusa mea, imi stia nuanta si se potrivea de minune, apoi mi-am facut curaj sa-mi cumpar si eu ... si mi-am nimerit nuanta. Am testat la incheietura mainii, este locul perfect pentru a testa fondul de ten. Inainte am avut Vichy Normateint, acoperire mare, se intindea usor, si de cand mi s-a terminat, acum folosesc un fdt de la Capra Nera, la fel de bun ca primul.
Sus In jos
http://artbijoux.ablog.ro/
Continut sponsorizat





Cum sa`ti alegi fondul de ten Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa`ti alegi fondul de ten   Cum sa`ti alegi fondul de ten Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa`ti alegi fondul de ten
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: Beauty-
Mergi direct la: