Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
KITCAT.
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
annex
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
iss <3.
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
LyssBlondish.
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
wild.butterfly
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
Dolly
Cum sa te epilezi fara dureri Vote_lcapCum sa te epilezi fara dureri Voting_barCum sa te epilezi fara dureri Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Cum sa te epilezi fara dureri 2pplno0Twilight RPG FansCum sa te epilezi fara dureri ZsqoevRubber DuckCum sa te epilezi fara dureri 163rkpCum sa te epilezi fara dureri VyldleEveryThing4UCum sa te epilezi fara dureri 30w1bh1

 

 Cum sa te epilezi fara dureri

In jos 
+5
KITCAT.
annex
Boom <33
Diana
DjBelutzza
9 participanți
AutorMesaj
DjBelutzza
Moderator
Moderator
DjBelutzza


feminin Birthday : 28/12/1996
Age : 27
Join date : 20/06/2009
Posts : 73
Location : Pe unde vreau..:))
Hobbies : Shopping, Computer, Music, Movie..:x

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeDum Iun 21, 2009 4:35 pm

Epilarea este dureroasa si orice femeie care a incercat ceara sau aparatul de epilat stie foarte bine acest lucru. Pentru a minimiza disconfortul, durerea si senzatia pe care benzile de ceara sau aparatul o ofera atunci cand smulg, cu toata rautatea parca, firele de par, incearca sa urmezi urmatoarele sfaturi.

Inainte de epilare

... este indicat sa stai macar 10 minute intr-o cada plina cu apa foarte calda pentru ca porii sa se deschida si firele de par sa iasa cu usurinta, fara vreo durere chinuitoare.

Inainte de a iesi din cada, freaca zona care urmeaza epilata cu un burele mai aspru sau o lufa si gel de dus (eventual hidratant). Totusi, fa aceasta operatiune cu blandete si nu incerca sa iti iei pielea.

Sterge-te bine cu un prosop (nu freca pielea) si esti pregatita pentru epilare. Atentie: nu aplica niciun fel de crema pe piele inainte de epilare.

In timpul epilarii

Daca utilizezi ceara, ai grija ca aceasta sa nu fie prea fierbinte pentru ca risti sa ramai cu semne urate.
Dupa ce ai aplicat ceara (in sensul cresterii parului), las-o cateva secunde sa se usuce si trage-o in sensul invers cresterii.

Dupa epilare

Ceara care se incapataneza sa ramana pe pielea ta, poate fi indepartata daca masezi zona cu ulei de masline (chiar si ulei simplu). Cel mai indicat este ca dupa epilare sa intri sub dus, sa te speli cu apa calduta si sa incepi masajul cu ulei.

Dupa masaj nu trebuie sa mai dai cu gel de dus pentru a scapa de grasime – uleiul de masline este un adevarat elixir pentru piele, hidratand-o si oferindu-i tot ce are nevoie, mult mai bine decat orice crema.

Atentie!

In primele 24 de ore dupa epilare nu este indicat sa te expui la soare deoarece pielea proaspat epilata este foarte sensibila.

Sfat

Nu te epila in perioada menstruatiei pentru ca vei resimti durerea inzecit.

Sursa : www.cosmocity.ro
Sus In jos
http://djbelutzza.blogz.ro
Diana
Look at me now. I'm broken.
Inherit my life.

Diana


feminin Birthday : 09/03/1995
Age : 29
Join date : 20/06/2009
Posts : 748

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 2:04 pm

Eu ma epilez cu aparatul.E dureros,dar suportabil.Faza cu perioada menstruatiei la mine nu e adevarata Neutral
Sus In jos
Boom <33



feminin Birthday : 31/05/1996
Age : 27
Join date : 22/06/2009
Posts : 137
Location : printre postere cu Twilight a.k.a. my room :D
Hobbies : Twilight, RPatzz, Tay ;x, lupii, photoshop

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 11:51 pm

yo ma epilez cu crema:)nici la mine nu e adevarata faza cu perioada ciclului
Sus In jos
http://z3.invisionfree.com/Twilight_RPG_Fans
annex
Because i love you!
annex


feminin Birthday : 09/09/1996
Age : 27
Join date : 23/06/2009
Posts : 1621
Location : p e - m a r t eeee
Hobbies : m a i = m u l t e.

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMar Iun 23, 2009 11:13 pm

Eu am aparat dar nu pot suporta ...
Is nebuna..Smile) am suportat si lucruri mai grele decat atata
Dar nu stiu pur si simplu nu pot
Folosesk crema ..
Si de chestia cu ciclu
Nici nu am tinut cont Neutral
Sus In jos
http://anukskomp1ca.hi5.com
KITCAT.
what.thefairy♥
KITCAT.


feminin Birthday : 22/03/1995
Age : 29
Join date : 23/06/2009
Posts : 1836
Location : Boogie Wonderland <3654766857
Hobbies : Ciachi.

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 2:24 am

Eu ma epilez cu ceara sau cu aparatul.
Rar cu crema
Nu ma doare.
Very Happy
Probabil pentru ca m'am obisnuit
Sus In jos
annex
Because i love you!
annex


feminin Birthday : 09/09/1996
Age : 27
Join date : 23/06/2009
Posts : 1621
Location : p e - m a r t eeee
Hobbies : m a i = m u l t e.

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 2:24 am

^ Da .. te'ai obisnuit Smile)
Sus In jos
http://anukskomp1ca.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:09 am

nu m`am epilat pana akum niciodata,mama spune ca os a imic reasca ami repede parul,alea alea :-L
Sus In jos
Diana
Look at me now. I'm broken.
Inherit my life.

Diana


feminin Birthday : 09/03/1995
Age : 29
Join date : 20/06/2009
Posts : 748

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:50 am

^doar daca te razi Neutral
cu aparatul sau cu ceara e perfect
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 4:40 am

da stiu da ce mama e cap sec 8-|
Sus In jos
iss <3.
Admin
Admin
iss <3.


feminin Birthday : 06/03/1996
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 1603
Location : tot acolo
Hobbies : tot alea

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:25 pm

ma epilez cu crema :-?? cu epilatoru' ma gadila =))))))
Sus In jos
http://tik-tak-yee.hi5.com
Diana
Look at me now. I'm broken.
Inherit my life.

Diana


feminin Birthday : 09/03/1995
Age : 29
Join date : 20/06/2009
Posts : 748

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:36 pm

=))
te gadila Smile) ?
Smile) de obicei e dureros[pt. mine nu Neutral ]
=))
Sus In jos
Nicole.



feminin Birthday : 18/07/1995
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 189
Location : Constanţa mă
Hobbies : zdranga la chitară

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:43 pm

benzi de ceara sau crema Smile si cred ca am sa imi cumpar si un aparat :-?
Sus In jos
http://dashing-kiss.hi5.com
iss <3.
Admin
Admin
iss <3.


feminin Birthday : 06/03/1996
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 1603
Location : tot acolo
Hobbies : tot alea

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 6:33 pm

cat am tipat cand m.am epilat cu benzi =)))))))
si da =))))) pe mine cu epilatoru' ma gadila si apoi incepe sa ma usture =)))))
cel mai bine e cu crema :]
Sus In jos
http://tik-tak-yee.hi5.com
Zoey.Who else?
Just married (with Edward)
Zoey.Who else?


feminin Birthday : 16/04/1997
Age : 27
Join date : 25/06/2009
Posts : 1039
Location : lost in my room
Hobbies : vampires,of course :X

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeSam Iun 27, 2009 12:51 am

ceara si epilatorul : - >
Sus In jos
http://www.zoey-cullen.piczo.com
KITCAT.
what.thefairy♥
KITCAT.


feminin Birthday : 22/03/1995
Age : 29
Join date : 23/06/2009
Posts : 1836
Location : Boogie Wonderland <3654766857
Hobbies : Ciachi.

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeSam Iun 27, 2009 8:12 pm

ceara si aparatul. deja m'am obisnuit cu durerea.
uneori cand sunt pe fuga folosesc crema XD
Sus In jos
bb_girl



feminin Birthday : 12/02/1993
Age : 31
Join date : 01/07/2009
Posts : 128
Location : Tg Mures

Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitimeMier Iul 01, 2009 10:12 pm

O sa incerc sa tin seama de sfaturile alea, caci mie imi vine sa ma urc pe pereti cand ma epilez pe picioare Smile)
PS: Folosesc aparatul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa te epilezi fara dureri Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te epilezi fara dureri   Cum sa te epilezi fara dureri Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa te epilezi fara dureri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fara Da sau Nu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: Beauty-
Mergi direct la: