Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
KITCAT.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
annex
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
iss <3.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
LyssBlondish.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
wild.butterfly
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
Dolly
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_lcapRujul rosu - tie ti se potriveste? Voting_barRujul rosu - tie ti se potriveste? Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Rujul rosu - tie ti se potriveste? 2pplno0Twilight RPG FansRujul rosu - tie ti se potriveste? ZsqoevRubber DuckRujul rosu - tie ti se potriveste? 163rkpRujul rosu - tie ti se potriveste? VyldleEveryThing4URujul rosu - tie ti se potriveste? 30w1bh1

 

 Rujul rosu - tie ti se potriveste?

In jos 
+10
LyssBlondish.
Dolly
Diana
bb_girl
KITCAT.
Nicole.
iss <3.
annex
wild.butterfly
DjBelutzza
14 participanți
AutorMesaj
DjBelutzza
Moderator
Moderator
DjBelutzza


feminin Birthday : 28/12/1996
Age : 27
Join date : 20/06/2009
Posts : 73
Location : Pe unde vreau..:))
Hobbies : Shopping, Computer, Music, Movie..:x

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Iun 21, 2009 4:39 pm

Fiecare dintre noi a fost tentata, cel putin o data, sa isi faca buzele rosii precum Christina Aguilera, Eva Longoria, Gwen Stefani sau Cameron Diaz. Acestea sunt doar cateva dintre norocoasele carora buzele “aprinse” li se potrivesc de minune.

Cum putina atentie, orice femeie se poate mandri cu astfel de buze. Asadar, daca vrei sa iti faci un asemenea machiaj, mai ai nevoie si de un fond de ten, o pudra, un rimel, un fard de obraz, un contur de buze si evident, un ruj rosu.

Pasul 1

In primul rand, atunci cand vrei sa iti faci buzele rosii, trebuie sa iti machiezi intregul ten. Astfel ca buzele rosii nu merg decat pe un ten uniform si perlat. Asadar, aplica o baza, aplica fondul te ten si pudra. Acestea din urma trebuie aplicate si pe buze, pentru ca machiajul sa fie cat mai rezistent.

Pasul 2

Aplica conturul (in aceeasi nuanta cu rujul) dintre coltul exterior catre centru. Daca nuanta conturului iti place foarte mult o poti intinde pe intreaga suprafata a buzelor, iar acesta ar fi machiajul final. Daca nu esti multumita si iti doresti o culoare mai intensa, poti aplica si rujul (eventual cu o pensula pentru mai multa precizie).

Atentie!

Rujul se aplica la final.

Ai grija sa nu iti incarci fata cu multe farduri si culori. In momentul in care buzele tale sunt rosii, tenul trebuie sa fie intr-o cuoloare uniforma pentru a evita aspectul vulgar.

Unui ten acneic nu i se potrivesc buzele rosii deoarece acestea nu vor face decat sa scoata in evidenta petele de pe fata. Desigur, poti incerca sa iti acoperi foarte bine tenul cu fond de ten si pudra, insa atunci risti sa ai o fata incarcata.

De asemenea, daca nu ai dintii foarte albi, opteaza pentru o nunata mai pala de rosu deoarece culorile aprinse iti vor scoate in evidenta dantura.

Sursa : www.cosmocity.ro
Sus In jos
http://djbelutzza.blogz.ro
wild.butterfly
Drop your pants
Drop your pants
wild.butterfly


feminin Birthday : 30/04/1994
Age : 30
Join date : 20/06/2009
Posts : 1002
Location : Oriunde esti tu` :-x
Hobbies : Music ,dance, boys, swimming, friends, shopping, travel.... And so` on

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Iun 21, 2009 9:07 pm

de obicei folosesc glossuri in nuante de roz sau transparente...


in schimb as folosi rujul rosu intens la o petrecere de seara daca as avea o rochita neagra si papuci rosii si accesorii roshii Smile
Sus In jos
annex
Because i love you!
annex


feminin Birthday : 09/09/1996
Age : 27
Join date : 23/06/2009
Posts : 1621
Location : p e - m a r t eeee
Hobbies : m a i = m u l t e.

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMar Iun 23, 2009 11:23 pm

Pfff in general nu folosesk ruj
Mai mult gloss ..
Dar imi place oricum si rujul
Si mai ales acela intens ..
Sus In jos
http://anukskomp1ca.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:16 am

eu nu folesesc deloc roj doar gloss de la avon cu jojoba sau de la golden rose cu bilutza cu capsuni,mar,kiwi,lamaie,struguri,etc app toate fructele
Sus In jos
iss <3.
Admin
Admin
iss <3.


feminin Birthday : 06/03/1996
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 1603
Location : tot acolo
Hobbies : tot alea

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:33 pm

nu imi place rujul..mai ales rujul rosu..adik nu am incercat :-?

imi place mai mult gloss Mad [ imi face buzele mai sexy ;Wink ]
Sus In jos
http://tik-tak-yee.hi5.com
Nicole.



feminin Birthday : 18/07/1995
Age : 28
Join date : 23/06/2009
Posts : 189
Location : Constanţa mă
Hobbies : zdranga la chitară

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 3:47 pm

nu,si sincer nici nu imi place. mi se pare ca rujul rosu e pentru tipele peste 20 de ani. eu una folosesc glossuri transparente sau rozulii .
Sus In jos
http://dashing-kiss.hi5.com
KITCAT.
what.thefairy♥
KITCAT.


feminin Birthday : 22/03/1995
Age : 29
Join date : 23/06/2009
Posts : 1836
Location : Boogie Wonderland <3654766857
Hobbies : Ciachi.

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Iun 27, 2009 8:25 pm

am tenul foarte deschis .. si as arata ca Alba Ca Zapada.
:">
Sus In jos
bb_girl



feminin Birthday : 12/02/1993
Age : 31
Join date : 01/07/2009
Posts : 128
Location : Tg Mures

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMier Iul 01, 2009 10:07 pm

Ador femeile care se rujeaza cu rosu si carora le sta bine Very Happy Eu n-am norocul asta Smile)
Sus In jos
Diana
Look at me now. I'm broken.
Inherit my life.

Diana


feminin Birthday : 09/03/1995
Age : 29
Join date : 20/06/2009
Posts : 748

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeVin Iul 03, 2009 5:18 pm

kittiii. a scris:
am tenul foarte deschis .. si as arata ca Alba Ca Zapada.
:">
idem Smile)
daca ma fac cu dermatograf negru ,destu de puternic imi place cum arata
dar prefer sa fiu mai naturala Very Happy
Sus In jos
KITCAT.
what.thefairy♥
KITCAT.


feminin Birthday : 22/03/1995
Age : 29
Join date : 23/06/2009
Posts : 1836
Location : Boogie Wonderland <3654766857
Hobbies : Ciachi.

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Iul 04, 2009 3:53 pm

Doamne..am o tipa in oras.
care are tenul mai inchis.
omg! si se da cu ruj rosu la greu frate.
Neutral
arata horror.
Sus In jos
bb_girl



feminin Birthday : 12/02/1993
Age : 31
Join date : 01/07/2009
Posts : 128
Location : Tg Mures

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 4:58 pm

Îmi pare rău de ăştia care n-au simţul penibilului Smile)
Sus In jos
Dolly



feminin Birthday : 25/03/1996
Age : 28
Join date : 20/06/2009
Posts : 925
Location : [:-<]
Hobbies : singin [\:d/]

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Aug 15, 2009 6:44 pm

nu incerc pt ca nu imi place...am parul saten inchis si ten alb xD si nu cred ca mi`ar sta bine Very Happy
Sus In jos
LyssBlondish.
Without Romeo.
LyssBlondish.


feminin Birthday : 06/06/1996
Age : 27
Join date : 20/06/2009
Posts : 1298
Hobbies : Ceva atat de simplu nu moare!

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 30, 2009 5:58 pm

ok, ca sa vedeti ce rau imi sta mie cu ruj rosu, o sa revin cu un edit, si o sa pun o poza cu ruj roshu, si una cu gloss Mad. okz:>?
Sus In jos
https://only-teens.forumgratuit.ro
Active Fusion
Music is my life
Active Fusion


feminin Birthday : 22/04/1992
Age : 32
Join date : 01/07/2009
Posts : 2390
Location : Tecuci
Hobbies : Muzica, web-design, sport, desen etc.

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 10:59 pm

nu ma dau deloc cu ruj, mai ales rosu!...yacsy [-x
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
Only_Dark_Heart



feminin Birthday : 20/09/1997
Age : 26
Join date : 05/09/2009
Posts : 1438
Location : Undeva...nu conteaza
Hobbies : Write....

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 11:04 pm

Nici eu nu ma dau cu ruj .Daca ma dau si mai ales cu rosu arat oribil , de aceea nu ma dau .
Alice and Jasper Pictures, Images and Photos
Sus In jos
http://wwww.rpg-fans.forumz.eo
apple.<3



feminin Birthday : 27/02/1997
Age : 27
Join date : 25/04/2010
Posts : 121
Location : concrete jungle where dreams are made of.

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Mai 02, 2010 10:48 pm

Am incercat..si arat HORROR cu el x_x.
Dar, imi place cum arata la alte femei:-?
Sus In jos
Georgiana.



feminin Birthday : 05/01/1993
Age : 31
Join date : 21/08/2010
Posts : 32
Location : Rovinari.
Hobbies : Dansul,plimbarea si statul cu iub :X .

Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:47 am

Da,mi-ar sta bine,am incercat Very Happy . Dar nu folosesc rosu .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rujul rosu - tie ti se potriveste? Empty
MesajSubiect: Re: Rujul rosu - tie ti se potriveste?   Rujul rosu - tie ti se potriveste? Icon_minitime

Sus In jos
 
Rujul rosu - tie ti se potriveste?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce cariera ti se potriveste?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: Beauty-
Mergi direct la: