Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
KITCAT.
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
annex
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
iss <3.
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
LyssBlondish.
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
wild.butterfly
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
Dolly
Compozitoarea Din Tine. Vote_lcapCompozitoarea Din Tine. Voting_barCompozitoarea Din Tine. Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Compozitoarea Din Tine. 2pplno0Twilight RPG FansCompozitoarea Din Tine. ZsqoevRubber DuckCompozitoarea Din Tine. 163rkpCompozitoarea Din Tine. VyldleEveryThing4UCompozitoarea Din Tine. 30w1bh1

 

 Compozitoarea Din Tine.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
LyssBlondish.
Without Romeo.
LyssBlondish.


feminin Birthday : 06/06/1996
Age : 27
Join date : 20/06/2009
Posts : 1298
Hobbies : Ceva atat de simplu nu moare!

Compozitoarea Din Tine. Empty
MesajSubiect: Compozitoarea Din Tine.   Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 1:53 am

La acest concurs trebuie sa postati o creatie personala.
Fie un text, fie o poezie, fie un basm etc..


Castigatorul va fi ales fie prin poll fie de admini. Dupa cum doreste publicul Smile)
Sus In jos
https://only-teens.forumgratuit.ro
Xo_candy_rose



feminin Birthday : 05/03/1997
Age : 27
Join date : 10/07/2009
Posts : 124
Location : xD in da` house
Hobbies : dunno..

Compozitoarea Din Tine. Empty
MesajSubiect: Re: Compozitoarea Din Tine.   Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeDum Mar 28, 2010 7:48 pm

Ca întotdeauna, toate lucrurile interesante se întâmplă la sfârșitul semestrului!
În acea zi soarele își întindea brațele,dornic să-și cuprindă cât mai mulți semeni.Iarba era deja demult verde,iar copiii rămași în căminul nr.2 al Liceului de Arte din București așteptau cu zâmbete în suflet vacanța. Printre ei,printre gândurile lor erau și unele mai puțin inocente.
Alexei era un băiat destul de meticulos în tot ce făcea.Observa rapid până și o virgulă pusă greșit.De obicei fiind primul la toate,acum accepta cu greu faptul că media lui Rareș era cu două sutimi mai mare decât a sa. Nemaiputând suporta asta,Alexei își puse în gând un plan monstruos. Dacă nu mai era primul,ce rost mai avea să guste din viața mult prea amară a lui? – gândea el. Logica tipică pentru un geniu mult prea răsfățat și mocofan,dar care tot geniu rămâne.
În timp ce mergea cu pași repezi,dorind să-și ducă mai repede planul „magnific”(după părerea sa) la îndeplinire,se ciocni de Rareș:
-Salut,amice.Ce mai faci? Pari cam abătut în ultima vreme. S-a întâmplat ceva?
-Bună,spuse zâmbind malițios Alexei. Nu,ți s-a părut. Știi,ar trebui să te preocupi de laudele pe care o sa le spui profesorilor „foarte buni” ,care te-au adus pe calea cea dreaptă și ți-au dăruit o medie de fruntaș,și nu de sentimentele celorlalți, îi vorbi el batjocoritor.
-Hei,știi prea bine că nu e vina mea că profesorii sunt așa de mărinimoși și au crezut de cuviință să mă noteze mai înalt decât pe tine.Nu sunt cu nimic mai bun ca tine, nu la școală,cel puțin…
-Hai te rog. Ține-și poveștile astea pentru tine. Eu mă grăbesc acum,ne vedem mai târziu.
Și plecă grăbit.
Pașii îl îndreptară automat spre aripa părăsită a liceului,unde știa bine că nu avea să fie găsit decât după ore bune.
Intră într-o clasă părăsită și privi la tablourile de pe pereții acesteia. Din priviri parcă îi spuneau să nu facă prostia asta. Nefiind prea manierat din fire,le întoarse spatele,fără a se sinchisi să le răspundă măcar ceva.
Într-un moment de megalomania,îi veni ideea să scrie un „bilețel de adio”. Nu. Totuși el nu era asemeni tuturor celorlalți care amenință că se sinucid din cauza lui X și Y. El va suferi și va muri în tăcere.
Privind pentru ultima oară spre cer,scoase un cuțit din buzunar și îl înfipse adânc în încheietura mâinii…lui? Dacă era mâna lui,straniu,nu simțea absolut nimic. Oare chiar așa era moartea? Fără sentimente,fără nimic? Doar o banală continuitate a vieții? Privind mai atent,văzu că nu era singur.Scoase un strigăt de groază când văzut brațul mutilat al lui Rareș chiar deasupra brațului său. Acesta se furișase în spatele lui Alexei, intuind că nu era ceva în regulă cu el.
Și ghicise corect. Dragul de el, acum chiar era o victimă,într-un joc macabru,prea groaznic pentru el.
Neputând suporta durerea,care chiar era motivată de data asta,Alexei își mai înfipse o dată cuțitul,de data asta mult mai adânc și trase o ultimă gură de aer.
Deodată,se trezi într-o multitudine de imagini și culori care…ciudat, îi erau atât de familiar.
În jurul celor doi era ploaie,ploaie din lacrimile celor dragi. Cei doi se priveau,dorind cu disperare să se îmbrățișeze,să-și ceară iertare,dar acum erau paralizați.Pe veci.
…și lacrimile curgeau,iar o melodie banală le sfredelea urechile cu niște acorduri isterice de vioară.
…era sfârșitul.Sau un nou început. Probabil doar ei știau. Și chiar dacă ar fi dorit să întoarcă timpul înapoi și să schimbe ceva,ar fi imposibil.
Iată încă o dovadă că un singur moment,o singură secundă poate schimba totul.Într-un mod tragic și ireversibil.
Sus In jos
Zoey.Who else?
Just married (with Edward)
Zoey.Who else?


feminin Birthday : 16/04/1997
Age : 27
Join date : 25/06/2009
Posts : 1039
Location : lost in my room
Hobbies : vampires,of course :X

Compozitoarea Din Tine. Empty
MesajSubiect: Re: Compozitoarea Din Tine.   Compozitoarea Din Tine. Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 12:48 am

O melodie scrisa de mine :">

I’ll try to be your guardian angel

Just come and grab me into midnight
Come along and set me free…
Come and grab me after twilight,
When the moon is as far as you can see…

But the waves of the sea are rolling in,
And the sky seems to be so thin…
But we wander back and forth,
We’re going far to the north…

Through the blizzard, through the rain,
I’ll be there for you to heal your pain,
Through the danger of the nature
I will be there to drive away your anger…
And I’ll drive away all the misadventure
I’ll try to be your guardian angel…
I will save you,I’ll stay by your side…
A guardian angel who shows you your light…

I hear your desperate whisper in my ears
And my blue eyes are full of tears…
As your memory is haunting me
I can realise all I want is thee…

But the waves of the sea are rolling in,
And the sky seems to be so thin…
But we wander back and forth,
We’re going far to the north…

Through the blizzard, through the rain,
I’ll be there for you to heal your pain,
Through the danger of the nature
I will be there to drive away your anger…
And I’ll drive away all the misadventure
I’ll try to be your guardian angel…
I will save you,I’ll stay by your side…
A guardian angel who shows you your light…

But we wander back and forth,
We’re going far to the north…
Sus In jos
http://www.zoey-cullen.piczo.com
Continut sponsorizat





Compozitoarea Din Tine. Empty
MesajSubiect: Re: Compozitoarea Din Tine.   Compozitoarea Din Tine. Icon_minitime

Sus In jos
 
Compozitoarea Din Tine.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce crede un ananas despre tine? =))
» Ce spune luna in care te-ai nascut despre tine?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: C0ncursuri-
Mergi direct la: