Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
KITCAT.
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
annex
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
iss <3.
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
LyssBlondish.
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
wild.butterfly
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
Dolly
Memories of a vampire Vote_lcapMemories of a vampire Voting_barMemories of a vampire Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Memories of a vampire Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Memories of a vampire Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Memories of a vampire Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Memories of a vampire Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Memories of a vampire 2pplno0Twilight RPG FansMemories of a vampire ZsqoevRubber DuckMemories of a vampire 163rkpMemories of a vampire VyldleEveryThing4UMemories of a vampire 30w1bh1

 

 Memories of a vampire

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Zoey.Who else?
Just married (with Edward)
Zoey.Who else?


feminin Birthday : 16/04/1997
Age : 27
Join date : 25/06/2009
Posts : 1039
Location : lost in my room
Hobbies : vampires,of course :X

Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitimeDum Sept 06, 2009 9:10 pm

Pai...In vacanta de vara mi-am gasit o ocupatie foarte placuta Smile Am inceput sa scriu o posibila continuare a seriei de carti Twilight.Am continuat cartea a patra (Zori de Zi).Momentan cartea are 6 capitole.Si...O prezentare scurta,sa zicem:

"Viata Bellei pare perfecta alaturi de Edward si Renesmee.Dar cand fratele lui Jacob se intoarce dupa multi ani de la disparitie,lucrurile se complica.Acesta joaca un joc foarte periculos cu persoanele pe care Bella le iubeste cel mai mult,punandu-le tuturor viata in pericol."



Capitolul 1:Malefic



Se auzi un fosnet,apoi Renesmee disparu in intunericul padurii.Luna iesea din nori,luminand palid si slab iarba.Un nou val de caldura imi inunda gatul,mai arzator ca oricand.Sete.Vantul a adus cu el un nou miros:sange de pume.Erau pe-aproape.Am inceput sa alerg in directia de unde venea mirosul.Nu mai simteam nimic.Doar sete.Sete arzatoare.
In fata mea erau paisprezece pume.Am scos un marait scurt,sarind la una din ele.Animalul se zbatea neajutorat in timp ce il secam de sange.
Apoi am inceput sa alerg spre poiana.In ciuda vitezei,totul era foarte clar:umbrele,luminile,felul in care se focalizau frunzele,iarba in urma mea.In poiana,Renesmee astepta cu niste coarne de cerb in mana,cu putin sange in coltul gurii.
-Din nou cerbi?am zambit eu.
-Sunt usor de prins!se auzi clinchetul vocii ei.
-Sa mergem…
Inaintam in lumina blanda a razelor lunii.Deodata,Renesmee se opri si privi foarte serioasa cerul.In ochii ei se observa cum se oglindesc stelele.
-Ce s-a intamplat?
-Stelele sunt atat de frumoase!sopti ea.
-Asa e.Stii,fiecare avem cate una,scumpo.
-Care e steaua mea?
-Nu sunt sigura.
-Si tu ai o stea,mami?
-Oricine…!am soptit eu.Haide!
Dintre copaci,se zarea casa familiei Cullen.Familiei mele…
-Hei,Bella!se auzi Alice.V-ati distrat?
-A fost minunat!sari Renesmee entuziasmata apoi alerga in casa.
-Uau!Nu e deloc obosita!Ce s-a intamplat?
Am dat din cap in semn ca n-am nicio idee,apoi am intrat in casa.Am urcat scarile spre camera lui Edward.
-Hei!i-am zambit eu.
El imi cuprinse talia cu o mana si ma saruta pe obraz.
-Bine ai venit!imi sopti el la ureche.
Am chicotit,luandu-l in brate.
-Hai sa mergem acasa!i-am sugerat eu.
-Cum vrei tu…
Am coborat scarile si am luat-o pe Renesmee in brate.
-Ne vedem maine,Bella!spuse Alice.
Am inceput sa alergam prin padure;alergam mai repede decat Edward,lucru care imi dadea o satisfactie enorma.
-Am ajuns!am spus eu triumfatoare.Inaintea ta…
-Iti las tie satisfactia asta!spuse el ironic,chiar daca stia ca il pot invinge usor;momentan.
Am dus-o pe Renesmee in camera ei.
-Noapte buna!i-am soptit la ureche,desi adormise.
-Ce ati facut la vanatoare?ma intreba Edward,in timp ce mergeam spre camera noastra.
-Am vanat pume.
-Si Renesmee?
-Un cerb…
-Zambi,apoi ma lua de mana.M-am asezat pe patul moale si am inchis usor ochii.
-Esti obosita?
-Hei,doar sunt vampire!am glumit eu.
-Stiu ca iti lipseste…
-Ce?
-Sa fii om.Fragilitatea,naivitatea umane…Hmmm…Ochii tai umani…
-Nu iti plac ochii mei?
-Desigur ca imi plac,dar s-au schimbat.
Am tacut,incercand sa-mi dau seama unde vroia sa ajunga.Dar oricat de mult incercam asta,pur si simplu nu reuseam.
-Edward,doar nu regreti faptul ca m-ai facut vampire…?!Puteam fi moarta!
-Nu regret nimic!spuse el,apropiindu-se de mine.Dar ma simt ciudat ca nu mai trebuie sa te protejez.E…Diferit.
-Pai nu asta e farmecul?am spus,apropiindu-ma mai mult de el
Respiratia mea devenea neregulata.Imi tremurau buzele,apoi am simtit un fior in tot corpul,strangandu-ma mai tare la pieptul lui.
-Nu mi-ai raspuns!i-am soptit la ureche.
El ma privi putin nedumerit;se apropie mai mult,buzele lui atingandu-le delicat pe ale mele.
-Sunt si avantaje in toata chestia asta!i-am spus.
-Ai dreptate…Nu mai trebuie sa ma abtin in preajma ta sa te ranesc.Nu mai reprezint un pericol pentru tine.
-Sia asta e diferit.
Deodata se auzi un tipat din camera cealalta.
-Renesmee!am spus speriata.
Am alergat amandoi spre camera ei.Ea state ape pat,cu ochii mari,cu chipul luminat vag de razele lunii.Edward se uita concentrate la ea.
-Ce se intampla?
El se duse langa Renesmee.Aceasta il atinse cu manuta ei mica pe fata.M-am asezat langa el.
-Edward?
El imi facu semn sa astept.Ma uitam la amandoi curioasa.Nu-mi placea ca trebuia sa fiu ultima care afla.
Renesmee isi lua mana de pe Edward,pe fata lui citindu-se o urma de zambet.
-Jacob…Sopti el,usor amuzat.
-A fost aici?am intrebat.
-L-a visat sip area foarte real,nu-I asa?spuse el.
-Nu…Nu era Jacob…
-Asa mi-ai aratat.
-Era altcineva.Nu era el.
Apoi ea ma atinse pe obraz si am putut sa vad ce o speria.Semana cu Jacob,dar avea ochii verzi ,iar zambetul cu care eram obisnuita era schimbat:er malefic.Langa acel Jacob era Renesmee,speriata,cu ochii ficsi.M-am retras usor si am privit-o.Eram la fel de speriata.
-Mai bine te culci!Linisteste-te.
Am asteptat sa adoarma,pana s-a auzit un sforait usor.Am sarutat-o pe obraz si am plecat.
-Nu inteleg cine era…
-Oricine are cosmaruri,Bella!
-Nu vreau sa aiba si ea.
-E firesc,iubito!imi spuse el simplu.
Nu stiu de ce,adr eram ingrijorata.Nu steam,nu intelegeam de ce Renesmee era asa speriata.Si nu reuseam sa imi dau seama cine era acel Jacob.Am inceput sa tremor.
-Ai nevoi de o gura de aer?
-E o idée buna!
Ma lua de mana si am iesit afara,langa micul iaz de langa camera noastra.Gandul mi-a zburat instantaneu la insula Esme…
-La ce te gandesti?sopti el.
Am ridicat privirea si m-am uitat in ochii lui.Faptul ca eram vampire nu ma facea imuna la perfectiunea chipului sau,la ochii sai blanzi,de culoarea caramelului topit.Sau la mirosul lui dulce si inconfundabil care ma ametea.
-La insula Esme…
El zambi si imi atinse delicat obrazul cu un deget.
-As vrea sa mai mergem acolo!i-am spus.
-Doar noi doi?zambi el.
-Rosalie si ceilalti vor avea grija de Renesmee.
Mana lui Edward cobori pe talia mea,tragandu-ma mai aproape de el.
-De accord!sopti el.
I-am zambit triumfatoare.Apoi m-am retras din imbratisarea lui,ducandu-ma pe malul apei.M-am aplecat si in apa s-a oglindit infatisarea unei finite cu care inca nu eram obisnuita.Si nu puteam crede ca acea fiinta eram eu:aratam diferit,cand era mom eram prea comuna.Acum eram…Frumoasa.Mai diferita.Acum aveam trasaturile perfecte precum Alice,Rosalie sau Esme.
Langa mine a venit Edward,care se uita la mine cu un zambet jucaus pe chip.Zambetul I s-a largit,venind brusc in spatele meu,luandu-ma in brate si ridicandu-ma.Chestia asta chiar ma sperie pe moment si am scos un tipat.Apoi mi-am amintit ca Renesmee dormea si am sperat san u se fi trezit.
-Edward!am soptit eu.Renesmee!
-Nu s-a trezit!
El zambi apoi,ne-am prabusit amandoi in iarba.Am inceput sa radem.
-Data viitoare sa ma anunti cand faci asta!
-Si unde mai e surpriza?spuse el.
-Presupun ca ai dreptate…
Am ridicat ochii spre cer.Nu se mai vedea nicio stea.Se adunasera nor de ploaie.Am oftat.
-Ce s-a intamplat?ma intreba Edward.
Ca un raspuns,o lumina puternica,apoi o bubuitura se auzi.Curand,incepu sa ploua.
Sus In jos
http://www.zoey-cullen.piczo.com
Only_Dark_Heart



feminin Birthday : 20/09/1997
Age : 26
Join date : 05/09/2009
Posts : 1438
Location : Undeva...nu conteaza
Hobbies : Write....

Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitimeMar Sept 08, 2009 1:47 am

Super tare .Am mai citit-o o data si prea mega tare . Nota : 10
Alice and Jasper Pictures, Images and Photos
Sus In jos
http://wwww.rpg-fans.forumz.eo
Active Fusion
Music is my life
Active Fusion


feminin Birthday : 22/04/1992
Age : 32
Join date : 01/07/2009
Posts : 2390
Location : Tecuci
Hobbies : Muzica, web-design, sport, desen etc.

Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitimeSam Oct 10, 2009 11:27 pm

e super Wink
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
Only_Dark_Heart



feminin Birthday : 20/09/1997
Age : 26
Join date : 05/09/2009
Posts : 1438
Location : Undeva...nu conteaza
Hobbies : Write....

Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitimeSam Oct 10, 2009 11:28 pm

vrem continuarea
Sus In jos
http://wwww.rpg-fans.forumz.eo
Zoey.Who else?
Just married (with Edward)
Zoey.Who else?


feminin Birthday : 16/04/1997
Age : 27
Join date : 25/06/2009
Posts : 1039
Location : lost in my room
Hobbies : vampires,of course :X

Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitimeDum Oct 11, 2009 9:09 pm

ok Very Happy>...o sa o pun cand am timp....Smile
Sus In jos
http://www.zoey-cullen.piczo.com
Continut sponsorizat





Memories of a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Memories of a vampire   Memories of a vampire Icon_minitime

Sus In jos
 
Memories of a vampire
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bloody memories
» Best vampire girl

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: Fan Fic`s-
Mergi direct la: