Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Bine ai venit! Te rugam sa te loghezi daca esti membru, daca nu inregistreaza`te Smile
Only Teens
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum pentru adolescente!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Active Fusion
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
KITCAT.
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
annex
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
iss <3.
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
Only_Dark_Heart
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
LyssBlondish.
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
`Diavolitzza`Ta`
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
Zoey.Who else?
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
wild.butterfly
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
Dolly
Flower of love :) [i Heart you] Vote_lcapFlower of love :) [i Heart you] Voting_barFlower of love :) [i Heart you] Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Fumezi?
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:58 pm Scris de iss <3.

» Cu cine ai vorbit ultima data?
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:20 pm Scris de LyssBlondish.

» Blend's competiton.
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:13 pm Scris de LyssBlondish.

» Schimbare de nick.
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Aug 07, 2011 7:11 pm Scris de LyssBlondish.

» Materia preferata.
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 9:25 pm Scris de Cl30

» 1,2,3.. Aici Sunt!
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:45 am Scris de Only_Dark_Heart

» Alba sau Neagra?
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 6:58 am Scris de Active Fusion

» Ce faci acum?
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:36 am Scris de Active Fusion

» La ce te gandesti acum?
Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 4:20 am Scris de Active Fusion

Parteneri
Flower of love :) [i Heart you] 2pplno0Twilight RPG FansFlower of love :) [i Heart you] ZsqoevRubber DuckFlower of love :) [i Heart you] 163rkpFlower of love :) [i Heart you] VyldleEveryThing4UFlower of love :) [i Heart you] 30w1bh1

 

 Flower of love :) [i Heart you]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Dolly



feminin Birthday : 25/03/1996
Age : 28
Join date : 20/06/2009
Posts : 925
Location : [:-<]
Hobbies : singin [\:d/]

Flower of love :) [i Heart you] Empty
MesajSubiect: Flower of love :) [i Heart you]   Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 6:39 am

SALUT Smile
Prima data voi incepe povestea cu o descriere a mea.Sunt Husagi Kime studenta in anul 2 la cel mai de prestigiu liceu din Japonia,Liceul Kinotawa.Nu fac parte dintr`o familie extrem de bogata,dar parintii mei depun eforturi mari sa ma duca la scoala.Si trebuie sa ii rasplatesc invatand bine.Nu sunt foarte vorbareata,putin cam imatura pentru varsta mea,mereu cu zambetul pe buze..O sa va plictisesc cu o poveste a vietii mele...

Totul a inceput intr`o zi normala de primavara.Eu incercam sa citesc din noua carte luata de la biblioteca in scara de incendiu.Imi place sa imi petrec mult timp pe acolo pentru ca nimeni nu o foloseste si e numai a mea.Ultima data cand a folosit`o cineva era acum 2 ani ...de cand a plecat Makino de la scoala a fost o liniste totala.
Hmmm...destul de interesanta cartea...imi plac povestile cu indragostiti si cu finaluri fericite,desi mai mult ma intereseaza cele cu final trist.
BUFF!!! Se auzi o usa bufnind..Ce nai...???Pff…cine dracu foloseste scara de incendiu?...nu am mai vazut de mult pe cineva pe scara asta...Am Inceput sa observ o silueta de baiat.Arata destul de ciudat,dar bine...parul lui era saten deschis spre roscat lins,bretonul ii intra in ochi,iar ochii lui caprui pareau ca te fixeaza.Era inalt,slab...arata destul de binisor..
Coboara alene si se uita pe balcon.Intoarse capul...ahh...ma zarise.Mi`a zambit.Ce dulce e.BAAI!! Hopa..ca nu`s dinalea sa ma indragostesc din 1 clipa in care il vad. I`am zambit inapoi.Cobori..ajunse in dreptul meu.Se aseaza langa mine.Intr`o ureche se observa ca are 3 cercei.Arata ca un golan bogat.
Imi lua cartea din mana cu doua degete si a studiat`o atent.
,,Destul de buna cartea,dar finalul cam lasa de dorit''
Cine se credea si asta de critica cartea?Era vreoun autor banal sau ce? I`am luat cartea din mana si am inchis`o.M`am ridicat in picioare si am dat sa plec,dar ma prindse de mana..
,,Scuze ca te`am deranjat..Te intimideaza cumva prezenta mea?''
,,Pe mine?Nici gand...Nu ma induioseaza un tip imbracat tot de firma''
,,Si totusi abia ne`am intalnit si tu vrei sa pleci…’’
Asta avea de gand sa se joace?N`aveam chef in ziua aceea
,,Si totusi...cine esti si ce doresti?''
,,Cred ca ai auzit de mine...ma numesc Hanazawa Rui...Locul acesta a fost al meu acum 3 ani...''
CINE? Hanazawa Rui??? Trebuia sa imi fi dat seama...Ce toanta pot sa fiu!!!Hai Kime…curaj…nu te impresioneaza pe tine nici un bogatan,da?
,,Probabil...oricum acum locul acesta nu mai e al tau si aici imi petrec cea mai mare parte din timp''
,,Inteleg..''
Se apropie de mine.Ce avea de gand?Mai avea putin si ajungea sa ma sarute...HUUUUH?
,,Ai avut ceva pe ...langa buze...''
POFTIIIIM? Doamne ce ametita sunt sunt...Cum pot sa cred ca un tip ma poate saruta din primele minute in care m`a cunoscut...Si mai ales cum pot sa il las?
,,Ma scuzi...cred ca e de la masa de pranz.''
Mi`a zambit din nou...mi se parea mie sau incepeam sa ma rosesc?Tipu asta chiar stia cum sa ia mintile fetelor…din prima clipa…
,,Ahh...am uitat sa ma prezint...sunt Husagi Kime''
Ce a urmat sa comunicam nu cred ca va priveste.Oricum sunt lucruri banale ca scoala,ce facem,de unde suntem...stiti voi...ca si cum am fi prieteni de o viata...Ceea ce am observat mai ciudat la el e faptul ca ma privea direct in ochi si ca nu ma scapa din priviri.Si parca ma citea…Cu un tip ca asta cam rar te intalnesti...mi`a cam picat cu tronc...primul dupa nu stiu cate sute de ani...Poate primul din intreaga mea viata.Ehh e doar asa de trecere...nu ma pot indragosti de cineva din primul moment,nu`i asa?Oricum pe tipul asta cred ca l`am intalnit in acea zi...si in acel moment ma gandeam ca poate ne vom intalni peste 50 de ani cand o sa impletesc eu sosetele si el o sa se dea in balansoar..
M`a facut sa uit de ore…offff….am lipsit de la 3 ore!?Deja trebuia sa mergem acasa…Hai gata…mi`am luat ghiozdanul si pe urma am tulit`o.Dar nu inainte sa imi iau la revedere politicos…ca doar asa e frumos…si mai intai sa ii dau numarul meu de telefon…In drum spre casa tot mi`a venit in gand tipul ala…Hanazawa Rui…pff…ce frumos suna numele lui…Hanazawa Kime…s`ar potrivi…vaaai dar la ce mi`e gandu?Abia l`am cunoscut si deja ma si gandesc la casatorie? Poate nu o sa fie nici o chimie intre noi..poate o sa fie ca in povestile alea…eu vorbesc cu el si ma indragostesc de cel mai bun prieten al lui…sau el de cea mai buna prietena a mea…sau poate o sa pastram o legatura frumoasa de prietenie…Am ajuns acasa si mi`am deschid cartea..
Ahhh...mi`a distras atentia...normal trebuia sa fiu pe la pagina 492 dar asa eram doar la pagina 400.In seara aceea cica trebuia sa lucrez si mai mult.Citeam...dar de ce nu ma puteam concentra? Deja ma ducea mintea doar la el...m`a impresionat atat de mult?Gata...voiam in pat...AUUUUUCH! Asta chiar a durut...am dat cu capul de partea de lemn a patului.Ce se aude?Ahh..e…Soneria la telefon!!! Unde putea fi?....AHH unde l`am lasaaat?Undee?Ah uite`l in ghiozdan...Numar necunoscut...Cine putea fi?
,,Alo?''
,,Ce faci?''
,,Bine...cine esti?''
,,Conteaza?..''
,,Pai nu?’’
,,Nu stiu…sincer…poti iesi pana in fata blocului?’’
,,POFTIM?E ora 10 seara si eu sa ies in fata blocului?Si in plus poate esti vreoun profitor si ma duc ca proasta’’
,,Haide!Promit ca nu iti fac nimic…o ba nu…Iti jur’’
,,Bine..Dar daca esti vreoun profitor chem…Politia de urgenta''
Am luat repede geaca pe mine si coborat rapid scarile.Ce prostuta eram pe atunci..daca nu era el putea fi oricine care vrea sa profite de mine sau putea fi o gluma seaca.Dar eu si mintea mea de gargarita..Am iesit pe usa principala a blocului.Ma asteapta…EL!!!tipul de azi la scoala.Hmmm...destul de ciudat...imi stia deja si locul in care stau?Si ne cunoastem doar de o zi?
,,Ma scuzi ca te deranjez la ora asta... ''
,,Nu`I nimic…dar de ce m`ai deranjat la ora asta?’’
,,Pai eram prin trecere si voiam sa vad ce mai faci…’’
,,La ora 10 seara prin trecere?’’
,,Imi place sa ma plimb seara…si in plus nu stai atat de departe de mine pe cat crezi.Si…’’
S`a apropiat de mine in acelasi stil in care s`a apropiat dupa-amiaza aceea.Oare aveam iar ceva pe buze?Tocmai...ma luase in brate...tipul ala era in stare sa ma surprinda de fiecare data.L`am luat timid si l`am tinut si eu in brate.Ma simteam de parca as fi fost drogata…Inima imi batea cu putere si sangele imi circula repede prin vene.Simteam ca sunt rosie la fata si ca ardeam ca focul.I`am trecut mana prin par.Atat de fin…Stai!!!Ce faceam? Abia il stiam de o zi.imi dadu drumul din stransoare si eu i`am dat drumul lui
,,Aaaa…imi pare rau.Nu stiu…ce…m`a..’’
,,Nu`i nimic’’
,,Uneori am niste reactii caudate si nu imi pot controla sentimentele’’
,,Cred ca asta mi se intampla si mie’’
Simeam cum ma fac de culoarea vinetei la fata
,,Cred ca ar trebui sa plec..ma scuzi ca te`am deranjat la ora asta’’
,,Nu`i nimic’’
Ma saruta pe obraz si se intoarse mergand pe drumul lui.Ma uitam absenta la el.Era prea ciudat ca tipul ala sa fi fost macar real…
Sus In jos
Stefii.
' The little trouble-maker ;x '
Stefii.


feminin Birthday : 17/09/1997
Age : 26
Join date : 27/03/2010
Posts : 460
Location : Giurgiu

Flower of love :) [i Heart you] Empty
MesajSubiect: Re: Flower of love :) [i Heart you]   Flower of love :) [i Heart you] Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 12:54 am

Awesome.
Nextuuuuu.Plz. Mad
Sus In jos
 
Flower of love :) [i Heart you]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Love is in my heart.
» First love
» Love and tragedy
» Love. War. And Blondes
» Love songs

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Only Teens :: Fan Fic`s-
Mergi direct la: